Vier organisten naar finale IMOCG 2026

finalisten IMOCG 2026
Finalisten IMOCG 2026. V.l.n.r. Sebastiano Franz, Josef Laming, Magdalena Moser, Frederik Kranemann | © foto Daria Vinogradova

Niet drie, maar vier deelnemers hebben zich geplaatst voor de finale van de International Martini Organ Competition Groningen (IMOCG). De jury maakte donderdagavond 6 augustus in de Akerk bekend dat Sebastiano Franz (Italië), Frederik Kranemann (Duitsland), Josef Laming (Verenigd Koninkrijk) en Magdalena Moser (Oostenrijk) doorgaan naar de eindronde.

Text Example

advertentie



De halve finale werd donderdagmiddag en -avond gespeeld in de Akerk. De zes deelnemers vertolkten werken van Lübeck, Schumann, Kluge en Brahms. Ook speelden zij Wir danken dir van de Duitse componist Hans-Ulrich Funk, die de halve finale persoonlijk bijwoonde.

Vier

De internationale jury bestond uit Leo van Doeselaar (voorzitter), Rie Hiroe, Jeremy Joseph, Juan María Pedrero en Wolfgang Zerer. Na de halve finale was de jury er naar eigen zeggen snel over uit dat vier organisten een plaats in de finale verdienden. Daarmee week zij af van het reglementaire aantal van drie finalisten.

Jan Hogendoorn, de enige Nederlandse deelnemer aan deze editie, en de Nieuw-Zeelandse Rebecca Lee plaatsten zich niet voor de finale. Bij de bekendmaking prees Van Doeselaar alle zes halvefinalisten om ‘hun grote muzikaliteit en hun vermogen om het Schnitger-orgel in de Akerk in al zijn barokke en romantische kleuren zo prachtig te laten klinken’.

Finale

De finale vindt zaterdag 8 augustus plaats op het hoofdorgel van de Martinikerk in Groningen. De finalisten spelen werken van Scheidemann, Johann Sebastian Bach en Van der Horst. Daarnaast voeren zij met drie strijkers van het Luthers Bach Ensemble naar keuze een concerto van Johann Christian Bach of een kerksonate van Wolfgang Amadeus Mozart uit.

De finale begint om 20.00 uur. Naar verwachting wordt rond 22.30 uur bekendgemaakt wie de IMOCG 2026 heeft gewonnen..